KONST / Litografier / Färglitografi 12455485
nr 1245 5485
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 1/40. Motivet: 26x66 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 april 2019
kl 18:59:42
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman